معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > برگزاری مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در سری لانکا


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در سری لانکا

مراسم بزرگداشت بيست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خميني(ره)

همزمان با بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خميني(ره) و به پاس بزرگداشت شخصیت ایشان سمیناری با عنوان "اندیشه های امام خمینی در ارتباط با مبارزه با افراط گرایی"با حضور جمعي از مسلمانان و علاقمندان به انقلاب اسلامي ایران در محل رایزنی فرهنگی واقع در شهر کلمبو سري لانکا برگزار شد.

در اين مراسم که به همت رایزنی ج.ا.ایران در سري لانکا، بنیاد هاشمی و با حضور جناب آقای زائري اميراني سفير محترم جمهوري اسلامي ايران برگزار شد، پس از تلاوت آياتي از قرآن کريم، سخنرانان به تبيين شخصيت حضرت امام و نقش ايشان در جهان بويژه در جهان اسلام و انقلاب اسلامي ايران و درس ايستادگي در مقابل قدرتهاي ظالم و استعمارگر و دفاع از مستضعفين عالم و اندیشه های امام در ارتباط با افراط گرایی پرداختند.

زائری امیرانی سفير ج.ا.ايران، امام خميني(ره) را رهبر همة آزادمردان و عدالت خواهان جهان خواند و انقلاب اسلامي ايران را يادگار هميشه ماندگار ايشان قلمداد کرد. وي پيام امام خميني را پيام دوستي و اتحاد و برادري جهانيان بويژه جهان اسلام برگرفته از مکتب اسلام و قرآن دانست. و اختلاف امت اسلامي را توطئه دشمنان اسلام بويژه اسرائيل و آمريکا و انگليس برشمرد.

ايشان در ادامه سخن به اندیشه ها و دیدگاه های امام خمینی در ارتباط با مبارزه با افراط گرایی پرداختند.

 


١٠:٠١ - 1396/03/16    /    شماره : ٤٥٨٦٣٥    /    تعداد نمایش : ١٣١خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر