معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: دوشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٦ |
روز جمعه 19 آبان 1396 آقای زائری امیرانی سفیر کشورمان با مدیر کل جدید گمرک سریلانکا دیدار و...
کنگره مسلمانان سریلانکا (SLMC) تصمیم گرفته است در انتخابات محلی آینده
سه فروند ناو هواپیما بر نیمتز روز 28 اکتبر وارد کلمبو شد
روز جمعه 6 آبان تفاهم نامه انتقال محکومین بین ایران و سریلانکا در محل...
روز سه شنبه 2 آبان 1396 آقای زائری امیرانی سفیر کشورمان از کتابخانه ملی سریلانکا بازدید و...
سیریسنا رئیس جمهور سریلانکا روز چهارشنبه 25 اکتبر برای انجام سفر دو روزه به قطر رفت. در این سفر...
روز یکشنبه 30 مهر 1396 تفاهم نامه تبادل زنداینان بین ایران و سریلانکا امضا شد. این تفاهم نامه بین وزیر دادگستری و سفیر سریلانکا در تهران (از جانب وزیر دادگستری سریلانکا) امضا شد.
آقای روهان رئیس سازمان چای سریلانکا در سخنرانی خود از احتمال باز شدن کانالی برای نقل و انتقال فروش چای به ایران خبر داد.
روز جمعه 28 مهر آقای زائری امیرانی سفیر کشورمان در دفتر کار آقای کارو جایاسوریا رئیس پارلمان سرلانکا دیدار و در خصوص مهم ترین تحولات روابط دوجانبه گفتگو و تبادل نظر نمودند.
عصر امروز تادامیچی یاماموتو، نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد در امور افغانستان و رئیس (یوناما) که در چارچوب رایزنیهای دوره ای خود به کشورمان سفر کرده است، با دکتر سید عباس عراقچی معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان در دفتر کار ایشان دیدار و گفتگو کرد.
انتشار نامه دکتر ظریف به دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص بحران یمن و طرح چهار ماده ای وزیر امور خارجه کشورمان برای نیل به صلح در این کشور به عنوان سند رسمی این سازمان و به شش زبان رسمی آن (انگلیسی، عربی، فرانسوی، اسپانیولی، روسی و چینی) منتشر شد.
خانم هلگا اشمید، دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که در راس یک هیات عالیرتبه و به منظور شرکت در سومین دور گفتگوهای سیاسی میان ایران و اتحادیه اروپا به کشورمان سفر کرده است، عصر امروز با وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه پایانی نشست اتحادیه عرب اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از دولتمردان عربستان سعودی دعوت می کند برای نتیجه بخش بودن این گونه بیانیه ها، هر چه سریعتر به تهاجم وحشیانه بر علیه هم نوعان عرب خود در يمن پايان دهند تا كودكان و زنان و غير نظاميان یمن اينگونه طعمه آتش كينه توزی آنها واقع نشوند.
تادامیچی یاماموتو، نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور افغانستان پیش از ظهر امروز با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و در خصوص مسائل افغانستان گفتگو و تبادل نظر کرد.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه پس از سفری یک روزه به ترکیه و شرکت در نشست سه جانبه وزرای امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه دقایقی پیش وارد تهران شد.
در راستای تقويت آتش بسی كه در سوريه به دست آوردیم، در حال همكاری با همتايان ترک و روس خود و فراهم آوردن امكان گفتگوی فراگير در ميان سوری ها هستيم. مضحک اينجاست كه عربستان سعودی در حاليكه خودش تروريست ها را تأمين، جنگ يمن را تشديد و قطر را محاصره می كند و به بحران لبنان دامن می زند، ايران را به ایجاد بی ثباتی متهم می كند.
وزیر امور خارجه در پیامی درگذشت دیپلمات برجسته، نویسنده و مترجم فرهیخته غلامرضا علی بابایی را تسلیت گفت و برای وی از درگاه حضرت حق، رحمت واسعه و برای بازماندگان و دوستان ایشان صبر و اجر مسئلت کرد.
دکتر محمد جواد ظریف در توئیتی نامه اخیر خود به دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص بحران یمن را به عربی منتشر کرد
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر