معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦ |
مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز دوشنبه در هتل گله داری کلمبو برگزار شد. در این مراسم...
آقای زائری امیرانی سفیر کشورمان روز پنجشنبه 12 بهمن با آقای آرجونا راناتونگه وزیر نفت سریلانکا و در خصوص تقویت روابط دو کشور در زمینه همکاری های نفتی گفتگو و تبادل نظر نمودند. در این جلسه از گسترش همکاری با ایران استقبال شد.
سفارت سریلانکا در قطر با همکاری اتاق بازرگانی قطر نشستی با حضور بیش از 200 شرکت خصوصی، دولتی و نیمه دولتی قطر برگزار خواهد کرد تا در خصوص استفاده از کارگران ماهر سریلانکایی به بحث و تبادل نظر بپردازند.
روزنامه «Daily Mirror» سریلانکا از پرداخت 42 میلیون دلار از بدهی های نفتی این کشور به ایران در ماه فوریه 2018 داد.
روزهای پنجشنبه و جمعه 28 و 29 دی ماه دفتر یادبودی در محل رزیدانس سفیر کشورمان در کلمبو به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره درگذشت هموطنان عزیزمان افتتاح شد.
پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو از 24 لغایت 25 بهمن 1396 در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار خواهد شد.
رئیس و پنج تن از هیأت مدیره هواپیمایی سریلانکا در حمایت از طرح بازسازی نامه استعفای خود را به کمیته وزارتی دادند.
روسیه از 18 دسامبر به طور موقتی برای واردات محصولات کشاورزی و به ویژه چای از سریلانکا محدودیت هایی قایل شده بود. مقامات روس اعلام کرده اند که ...
سریلانکا به قطعنامه سازمان ملل در زمینه محکوم کردن اظهارات ترامپ در خصوص به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، رأی مثبت داد.
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری هندوستان در بیانیه ای مشترک تاکید کردند که تعاملات سطح عالی موجود را از طریق تبادل دیدارهای دوجانبه و گسترده در تمامی سطوح، متنوع و گسترش دهند.
رئیس جمهور از همه ایرانیان مقیم خارج از کشور خواست با سرمایه گذاری و انتقال دانش و فناوری و تقویت روابط و پیوندهای خود با کشورشان ، برای ساختن ایرانی آبادتر ، پررفاه تر و پرافتخارتر تلاش کنند.
رئیس جمهور، تاریخ روابط ایران و هندوستان را سرشار از صمیمیت و همکاری دانست و تاکید کرد: تاریخ و اشتراکات فرهنگی، سرمایه بزرگی برای روابط دولتها و پارلمان ها است که باید از آن بهره گرفت.
رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا نه با ایران و برجام بلکه با پیمان شکنی و افکار عمومی جهان طرف است، چانه زنی بعد از امضای پیمان را کاری مضحک دانست و اظهارداشت: آمریکا نباید دنیای سیاست را با دنیای تجارت اشتباه بگیرند و اگر در برجام پیمان بشکند، دولت و ملت آمریکا پشیمان خواهند شد.
دیدار رسمی رئیس جمهور روحانی از هند منجر به توافقات زیادی در حوزه های تجاری و همکاری شده است؛ ولی دستاورد مهمتر، تحکیم قرن ها دوستی میان ملت های ما بود.
رئیس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر هندوستان، اراده مشترک دو کشور برای تحکیم و گسترش هر چه بیشتر روابط تهران و دهلی نو را مورد تأکید قرار داده و استفاده از تمامی ظرفیت‌های همکاری را به نفع دو ملت و ملت‌های منطقه دانستند.
رئیس جمهور، تعمیق دوستی های تاریخی میان دو ملت ایران و هندوستان در همه عرصه های فرهنگی، اقتصادی و تجاری را مسوولیت امروز سیاستمداران دو کشور دانست و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از گسترش و تعمیق روابط همه جانبه با هندوستان به عنوان یک کشور دوست در منطقه، استقبال می کند.
جمهوری اسلامی ایران و هندوستان برای تعمیق سطح مناسبات مشترک ، 15 سند و تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر