معرفی سفیر یا نمایندگی
برق رسانی به هزار روستا

شرح پروژه برقرساني روستا یی سریلانکا

قرارداد پروژه برقرسانی روستایی سریلانکا در10 ژوئن سال 2009 فی­مابین شرکت صانیر و وزارت برق و انرژی سریلانکامنعقد و از تاریخ 31 می 2010 آغاز شد .هدف این پروژه برقدار نمودن مناطق روستایی آنکشور به تعداد 1000 بخش میباشد که در هر روستا حداقل یک و بسته به تعداد خانوار و گستردگی روستاها تعداد بخش های متفاوتی را شامل میگردد.این پروژه از می ماه 2010 به صورت EPC به ارزش106,500,000.00دلار آغاز شدومدت زمان اجرای پروژه 36 ماه بوده است .

تامین کننده مالی پروژه در ابتدا بانک توسعه صادرات ایران بوده است . فاینانس این پروژه بر اساس قوانین فاینانس و قرارداد فی مابین دو کشور، 65 درصد توسط بانک توسعه صادرات ایران، 25 درصد توسط کارفرمای سریلانکایی  و 10 درصد توسط شرکت صانیر انجام شده است.

بدلیل تحریمها  بر علیه بانکهای ج.ا.ایران و عدم  همکاری بانک سریلانکایی سیلان  با بانک توسعه صادرات و وقفه ایجاد شده در کار، قرارداد فاینانس سر رسید شد و تنها بخشی از فاینانس تعهد شده توسط بانک توسعه صادرات برای اجرای این پروژه پرداخت گردید. طی مذاکرات فراوان شرکت صانیر با وزارت برق و انرژی سریلانکا  و حصول توافق،  مقرر شد کارفرما ادامه پروژه را فاینانس کنند  و از آن به بعد مابقی پروژه از طرف وزارت اقتصاد و دارایی سریلانکا بصورت داخلی تامین مالی شود.

در خرداد ماه سال 93 مبلغ کل قرارداد بدلیل عدم تمدید قرارداد فاینانس و تامین بخشی از تجهیزات پروژه توسط اداره برق سریلانکا به 80,139,818.23میلیون دلار کاهش یافت و ادامه کار پروژه علی رغم مشکلاتی از قبیل تحریم، نقل و انتقالات پول و عدم امکان کار با شرکتهای خارجی از داخل ایران نیز توسط شرکت صانیر فقط در بخش تامین تجهیزات باقیمانده انجام شد.

سال گذشته این پروژه با موفقیت به اتمام رسید و تحویل مقامات سری لانکایی گردید. 

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر