معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > گرامیداشت روز جهانی قدس در سری لانکا


  چاپ        ارسال به دوست

گرامیداشت روز جهانی قدس در سری لانکا

مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس روز جمعه 2 تیرماه 1396 مصادف با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور جمعی از اتباع سری لانکایی حامیان آرمان فلسطین و تعدادی از ایرانیان مقیم  با عنوان رهایی قدس از صهیونیزم در در سالن MICH شهر کلمبو برگزار گردید. در این مراسم که انجمن عدالت و صلح سری لانکا برگزار نمود جمعی از شخصیت های مسلمان و بودایی این کشور به ایراد سخنرانی پرداختند.

غزالی حسین عضو کمیسیون حقوق بشر سری لانکا در سخنان خود اظهار داشت که همه باید برای فلسطین متحد شویم.  وی افزود، قلب همه مسلمانان برای قدس و فلسطین می تپد.

 حجاز حزب الله از حقوقدان سری لانکایی بیان نمود اسرائیل کشوری نیست که بر اساس دوستی، محبت و حقوق بشر ایجاد شده باشد بلکه اساس آن برنقض فاحش حقوق بشر، تجاوز، کشتار و جنگ بنا نهاده شده است.

وی افزود، متاسفانه عریستان و اسرائیل علیه آرمان فلسطین همپیمان شده اند.

 

آقای راتانایکه نماینده پارلمان سری لانکا نیز طی سخنانی بر ضرورت توجه به وضعیت ناگوار فلسطینیان تأکید کرد و ضمن محکومیت اسرائیل بعنوان رژیم اشغالگر و ضد حقوق بشر اظهار داشت مردم سری لانکا همواره از مردم فلسطین حمایت کرده اند علیرغم اینکه دولت سری لانکا با اسرائیل روابط دیپلماتیک دارد.  

 آقای زائری امیرانی سفیر کشورمان که از دیگر سخنرانان این همایش بود در سخنان خود اظهار داشت که دنیای اسلام نباید مسئله فلسطین را فراموش کند. قدرت های استکباری و حامیان صهیونیست ها تلاش دارند تا مسلمانان این موضوع را فراموش کنند. وی افزود که هر وجب از خاک فلسطین یک وجب از خانه های مسلمانان است. سفیر ایران ادامه داد،  امروز روزی است که همه آزادگان جهان تفاوت های قومی و مذهبی خود را به کناری گذاشته و قویا صهیونیست ها را محکوم می کنند.

 

آقایان آزور و مرزوق از حقوقدانان و وکلای شناخته شده سری لانکایی از دیگر سخنرانان مراسم بودند. 

همچنین مراسمات دیگری در مسجد سیدنا حسین واقع در شرق سری لانکا و در شهر Oluvil نیز به مناسبت برزگداشت روز قدس و حمایت از ملت مظلوم فلسطین برگزار گردید. 


١٦:٥١ - 1396/04/05    /    شماره : ٤٦٢٠١٧    /    تعداد نمایش : ١٣٣خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر